HİZMET SÖZLEŞMESİ

HİZMET SÖZLEŞMESİ

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

İş bu sözleşmenin konusu VeriAğı'ndan hizmet alan kullanıcıların ve VeriAğı'nın haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.

İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.

Madde 1 - Hizmet Teslimatı

Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra VeriAğı Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.

EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) VeriAğı'nın taahüt ettiği teslimat süresi başlar.

Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden VeriAğı sorumlu değildir.

Madde 2 - Barındırılan İçerik

VeriAğı sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. VeriAğı'nın Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda VeriAğı, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.

Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.

Eğer VeriAğı'ndan satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda VeriAğı hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, VeriAğı'nın tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür.

VeriAğı sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin VeriAğı'na ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı

VeriAğı sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, VeriAğı yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, VeriAğı yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Toplam boyutu 1 MB ve üzerinde olan web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştırılmamaktadır, 10 GB ve üzerindeki web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.

Madde 4 - Taşıma İşlemi

Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde VeriAğı başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda VeriAğı herhangi bir garanti vermemektedir.

VeriAğı veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından VeriAğı sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda VeriAğı'nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi

VeriAğı'nın satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca VeriAğı kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. VeriAğı'nın hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen VeriAğı'nın insiyatifindedir.

Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları

Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında VeriAğı'nı karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret

Kullanıcılar tarafından VeriAğı çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8 - Uptime Garantisi

VeriAğı tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde VeriAğı ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları VeriAğı için geçerli değildir. VeriAğı uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda [email protected] adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması VeriAğı'nın sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, VeriAğı sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.

Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu

Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. VeriAğı Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.

Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. VeriAğı Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği

Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. VeriAğı, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

VeriAğı sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda VeriAğı sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Zararı Karşılama

VeriAğı'ndan hizmet alan kullanıcılar, VeriAğı'ını hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar

VeriAğı'ndan hizmet alan kullanıcılar, VeriAğı'na herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.

Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

VeriAğı, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13 - Feragat

VeriAğı kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. VeriAğı kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara VeriAğı ve herhangi bir VeriAğı görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.

Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda VeriAğı sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller

Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15 - Sunucu Yazılımları

VeriAğı paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16 - Haberdar Olma

VeriAğı'nın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. VeriAğı müşteriyi değil, müşteri VeriAğı'nı takip etmek zorundadır.

Madde 17 - Hizmet İptali

VeriAğı haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.

Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. VeriAğı yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18 - İzinsiz Eylemler

Web Hosting/Bayi Hosting İçin

* 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
* Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
* FTP alanında barındırılan 10 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 10 MB'dir.
* Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
* Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
* IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
* Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
* Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
* Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
* Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
* 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
* Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
* Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
* Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları VeriAğı tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

VDS/Kiralık Sunucu İçin

* VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
* Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
* Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
* VeriAğı sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
* Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları VeriAğı tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM

VeriAğı, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20 - İade Koşulları

Şirketimizin iade politikası iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.

Madde 21 - Gizlilik Politikası

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.

Madde 22 - Değişiklik Hakkı

VeriAğı gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.Datacenter'dan Kareler

my.whmcsx